KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565180
nr 1556 5180
Emma Toll
(1847-1917), Sverige
Oljemålning, Stilleben, Signerad. Olja på pannå, 36x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x42 cm
Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 19:19:21
1.500 kr
2.000 kr